Jak przewozić laptop?

Udostępnij:

Laptop to urządzenie mobilne, które można zabrać ze sobą wszędzie. Nie wystarczy jednak po prostu wziąć go pod pachę lub położyć na fotelu w samochodzie. Należy zapewnić mu dodatkową ochronę w postaci torby, plecaka lub etui.

Jak nosić przy sobie laptopa

Twoja praca wymaga częstych podróży. Czasami pracujesz w domu i zabierasz ze sobą laptopa z biura. W każdej z tych sytuacji należy zadbać o bezpieczeństwo urządzenia mobilnego wraz z akcesoriami. Są na to różne sposoby. Być może próbowałeś już przewieźć sprzęt w torbach lub plecakach, które nie są do tego przeznaczone. W takim przypadku wiesz, że nie jest to zbyt wygodne i jednocześnie niebezpieczne dla urządzenia. W najlepszym przypadku na obudowie pojawią się rysy. W najgorszym przypadku laptop może zostać uszkodzony. Na przykład pęknięta matryca jest częstą usterką w laptopach transportowanych w ten sposób.

Trzymaj laptopa w pozycji pionowej

Wbrew powszechnemu przekonaniu jest to bezpieczniejsza pozycja niż pozioma. W ten sposób zmniejszasz ilość wibracji przenoszonych na sprzęt i trudniej jest uszkodzić matrycę lub dysk twardy.

Odłącz wszystkie akcesoria

Z pewnością chcesz, aby zasilanie lub port USB działały jak najdłużej. W takim przypadku należy unikać transportu komputera z podłączonym zasilaczem lub przewodową myszą, ponieważ grozi to uszkodzeniem gniazda połączeniowego.

Noś laptopa w dedykowanej torbie, plecaku lub etui

Zwykła torba czy plecak pozbawiona jest odpowiednich przegród i elementów zabezpieczających, które chronią laptopa podczas transportu. Przedmioty w bezpośrednim sąsiedztwie sprzętu mogą porysować lub nawet uszkodzić obudowę. Wśród specjalistycznych rozwiązań do transportu laptopów możemy wyróżnić 3 rodzaje:

• etui na laptopa

• torba na laptopa

• plecak na notebooka

Przeznaczone są do bezpiecznego transportu sprzętu, jednak każdy z tych typów różni się od pozostałych cechami i przeznaczeniem.

Pokrowiec na laptopa

W jego przestrzeni można umieścić tylko laptopa i ewentualnie zasilacz. Z reguły dość ciasno pasuje do urządzenia. Zajmuje niewiele miejsca i dlatego dobrze nadaje się do transportu małych urządzeń (przekątna 14-15 ”). Skorzystaj z niego, jeśli chcesz zabezpieczyć laptopa podczas transportu dużego bagażu (np. W plecaku, torbie, walizce).

Torba na laptopa

Torba jest tak samo funkcjonalna jak etui - najlepiej pasuje do mniejszych, bardziej mobilnych laptopów do 15,6 ”. Największa znajduje się między pokrowcem a plecakiem. Można ją nosić w dłoni lub zawiesić na ramieniu za pomocą dołączonego paska. Docenisz to, przenosząc laptopa na krótkie odległości, na przykład z biura do samochodu lub z samochodu. Torba zapewnia trochę więcej miejsca na laptopa i zasilacz. Czasami zawiera nawet miejsce na dodatkowe akcesoria, a także inne przedmioty i dokumenty.

Plecak na notebooka

Plecak jest bardziej nieformalnym dodatkiem, więc najlepiej pasuje do swobodnego stroju. Często wybierają go osoby, które na co dzień ubierają się w stylu casual - z reguły osoby, które w pracy nie mają ustalonego dress code'u. Głównymi zaletami plecaka jest jego duża objętość oraz fakt, że podczas transportu masz wolne ręce. Waga zostanie równomiernie rozłożona. Plecak jest idealny do przenoszenia laptopa na większe odległości, zwłaszcza pieszo.

Warte uwagi

Jaki router wybrać?

Nowoczesne routery Wi-Fi do Internetu zmieniły się w prawdziwe komputery z bogatym zestawem przydatnych funkcji. Nie każdy wie, jak wybrać odpowiedni modem lub router do swojego mieszkania. W tej...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .