Biznesowy laptop musi „umieć” coś więcej niż tylko wysyłać e-maile i łączyć się z Internetem - musi być niezawodny i równie łatwy w użyciu do pracy w domu, jak do pracy biurowej. Krótko mówiąc, potrzebujesz wydajnej maszyny z najnowszymi i najlepszymi funkcjami wewnętrznymi, a także najlepszej wydajności i żywotności baterii. Jeśli jest smukły i kompaktowy – łatwo go będzie przenosić z miejsca na miejsce. Te kwestie są ważne, niezależnie od tego, czy masz mały start-up, dużą firmę czy jednoosobowy zespół w biurze domowym.

Wymagane minimum

Spośród wielu laptopów na rynku trzeba wybrać taki, który przy połączeniu wszystkich niezbędnych parametrów technicznych będzie estetyczny, funkcjonalny i stosunkowo tani. Po pierwsze, laptop musi być na tyle lekki, aby bez problemu zabrać go do biura - najlepiej do 2,2 kg. Po drugie ważna jest wydajność, którą zapewnia mocny dwurdzeniowy procesor (Intel Core 2 Duo) o taktowaniu 1,8 GHz i co najmniej 1 GB pamięci RAM. Po trzecie, nie można obejść się bez pełnego zestawu modułów komunikacji bezprzewodowej i kablowej - współczesny biznesmen, zwłaszcza „w drodze”, potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym. W każdej firmie istnieją poufne informacje, które często muszą być przechowywane na laptopie. Powinien mieć zatem wszelkiego rodzaju zabezpieczenia przed włamaniem i kradzieżą, od banalnego zamka (Kensington) po skaner linii papilarnych. I wreszcie, jeśli praca (lub wypoczynek) wymaga użycia jakichkolwiek „ciężkich” aplikacji graficznych, to wybierając laptopa, powinieneś skupić się na dobrym jakościowo adapterze graficznym. W przeciwnym razie karta graficzna zintegrowana z chipsetem, która nie ma własnych zasobów, „pożyczy” pamięć RAM z systemu, nieuchronnie spowalniając jego działanie.

Zawężenie poszukiwań

Oprócz ogólnych punktów wymienionych powyżej istnieje wiele godnych uwagi szczegółów, których lista zależy od celu, w jakim kupujemy laptopa. Ci, którzy są przyzwyczajeni do korzystania z komunikacji wideo w Internecie (do rozwiązywania problemów biznesowych lub komunikacji z rodziną), nie obejdą się bez kamery internetowej o rozdzielczości co najmniej 0,3 megapiksela. Przy częstych wyjazdach, wygodnie jest mieć gniazdo karty SIM w samym laptopie - nie musisz tracić czasu na instalowanie dodatkowego oprogramowania i podłączanie telefonu komórkowego do komputera. Kolejnym użytecznym elementem jest obecność zintegrowanych slotów na karty pamięci, przy czym warto upewnić się, że wbudowany czytnik kart obsługuje karty wymaganego typu, na przykład z aparatu fotograficznego.

Przykładowa konfiguracja

Pierwsza kategoria obejmuje notebooki o wadze 2,0-2,4 kg. Ta nazwa skrywa całą linię, ale mamy na myśli najbardziej produktywny i najbardziej kompaktowy model z dwoma rdzeniami Intel Core 2 Duo (2 GHz) i 1 GB pamięci RAM (można rozszerzyć do czterech). Wymiary urządzenia (335x27x237 mm) i waga (2,33 kg) są zgodne z 14-calową matrycą o rozdzielczości 1440 × 900. Laptop wyposażony jest w kartę graficzną nVidia Quadro NVS 140M, która posiada własne 128 MB pamięci i pozwala na podłączenie wielu monitorów jednocześnie.

Warte uwagi

Wybieramy monitor dla grafika

Monitor graficzny to specjalistyczne narzędzie, od którego projektant, fotograf czy architekt oczekuje określonych parametrów. Monitor tworzy przestrzeń roboczą, w której za pomocą programów...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .